Консультативний пункт

З метою забезпечення єдиних вимог і наступності сімейного і суспільного виховання, надання психолого - педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють, підтримки різнобічного розвитку дітей, які виховуються в умовах сім’ї, в  дошкільноїму навчальному закладі "Ягідка" організований консультативний пункт.

Консультативний пунк здійснює консультативну допомогу батькам або особам, які їх замінюють, які виховуються в умовах сім’ї,  з питань:

♦   соціалізації дітей дошкільного віку, які виховуються в умовах сім'ї;

♦   вікових, психофізіологічних особливостей дітей;

♦   психологічної готовності до навчання у школі:

♦   профілактики відхилень у фізичному, психічному і соціальному розвитку дітей дошкільного віку, які виховуються в умовах сім'ї;

♦   організації ігрової діяльності;

♦   організації харчування дітей вдома;

♦   створення умов для загартування і оздоровлення;

♦   соціального захисту дітей із різних категорій сімей.

Форми діяльності Консультативного пункту:

♦   індивідуальні і групові консультації для батьків або осіб, які їх замінюють;

Запитання щодо  консультування спеціалістами ДНЗ  за  телефоном:

про Консультативний пункт  для батьків

або осіб, які їх замінюють,

і дітей, які виховуються в умовах сім'ї

ДНЗ №60 м. Кропивницький

1. Загальні положення

1.1.  Консультативний пункт для батьків або осіб, які їх замінюють, і дітей, які виховуються в умовах сім'ї, організувався при дошкільному навчальному закладі № 60 «Ягідка», що реалізує освітні програми дошкільного виховання.

1.2.  Консультативний  пункт у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", іншими законодавчими актами, наказами та рекомендаціями  МОН, органами місцевого самоврядування, та  положенням.

1.3.  Консультативний пункт створився для батьків або осіб, які їх замінюють, і дітей віком від 2  до 6 (7) років, які виховуються в умовах сім'ї.

1.4.  Консультативний пункт — це одна з форм надання допомоги сім'ї у вихованні і розвитку дітей дошкільного віку.

2. Мета і завдання діяльності Консультативного пункту

2.1. Мета створення Консультативного пункт:

♦   забезпечити єдині вимоги і наступність сімейного і суспільного виховання;

♦   надати безкоштовну психолого-педагогічну допомогу батькам або особам, які їх замінюють, підтримку різнобічного розвитку дітей, які виховуються в умовах сім'ї.

2.2. Головні завдання Консультативного пункту:

♦   надати всебічну допомогу сім'ї у розвитку, вихованні та навчанні дітей, які виховуються в умовах сім'ї, відповідно до їхніх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;

♦   сприяти соціалізацію дітей дошкільного віку, які виховуються в умовах сім'ї;

♦   забезпечити взаємодію між дошкільним навчальним закладом й іншими організаціями соціальної і медичної підтримки дітей і батьків або осіб, які їх замінюють.

3.Організація діяльності Консультативного пункту

3.1.  Основні форми діяльності Консультативного пункту:

♦   організація заочного консультування через листування,  в телефонному режимі.

3.2.   Консультативний центр здійснює  консультативну допомогу батькам або особам, які їх замінюють, з питань:

♦   соціалізація дітей дошкільного віку, які виховуються в умовах сім'ї;

♦   вікові, психофізіологічні особливості дітей;

♦   психологічна готовність до навчання у школі;

♦   профілактика відхилень у фізичному, психічному і соціальному розвитку дітей дошкільного віку, які виховуються в умовах сім'ї;

♦   організація ігрової діяльності;

♦   організація харчування дітей вдома;

♦   створення умов для загартування і оздоровлення;

♦   соціальний захист дітей із різних категорій сімей.

3.3.   Робота з батьками або особами, які їх замінюють, і дітьми в Консультативному пункті  проводиться підгрупами та індивідуально.

3.4.  Організація психолого-педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють, будується на основі інтеграції діяльності спеціалістів Консультативного центру: директора, вихователя-методиста, медичної сестри, пр.психолога, муз. керівника, вч.логопеда.

3.5.  Спеціалісти, які залучені до роботи в Консультативному центрі, призначені згідно наказу «Про створення в закладі консультативного  пункту  для батьків на 2020/2021 н.р» № 120/о від  9.11.2020 р.        директором дошкільного навчального закладу Бурлакою І.М., на базі ДНЗ  №60 «Ягідка».

3.6.  Для здійснення діяльності Консультативного пункту  ведеться така документації:

♦   журнал реєстрації звернень;

♦   план та графік роботи Консультативного пункту

♦  аналіз роботи за рік.

3.7. Безпосереднє керівництво Консультативним пунктом здійснюється директором дошкільного  навчального закладу №60 «Ягідка» Бурлакою І.М..