Вихователь:   Прохорова Катерина Леонідівна
Життєве кредо:
"Ні одне бажання не дається людині окремо від сили, яка дає можливість його здійснити!!!"

Пріоритетний напрямок роботи:

Патріотичне виховання шляхом пропаганди  української народної творчості.

Формувати важливе ставлення до історичного минулого. Залучити дітей та батьків до культурної спадщини нашого народу. Організувати тісну взаємодію творчої співпраці сім’ї та дошкільного закладу у питаннях естетичного виховання дітей засобами фольклору.

Розробити методичні рекомендації  використання дитячого фольклору у процесі виховання дітей. Відображати та розкривати малі художні жанри дитячої творчості  під час всіх режимних моментів.

Виділити значення дитячого фольклору в сучасній українській державі та в повсякденному житті.

Виховувати любов до своєї рідної національної мови, використовуючи фольклорний жанр.

Методичні рекомендації до роботи з малими художніми жанрами.

У молодшому віці (від 3-х до 4-х р.) легше запам’ятовується фольклор, у якому наявні – образність, лаконізм, предметність.

У середньому віці (4 – 5р.) тематика фольклору охоплює різні сфери життя (природа, родина). Важливим моментом є створення мотивації. Фольклор вивчається до якоїсь події чи свята (щедрівки, веснянки, обжинки).

У старшому віці (5-6р.) вивчення фольклору ускладнюється за змістом. В даному віці треба приділяти велику увагу виразності читання. Для цього треба використовувати такі прийоми:

• Основний прийом – зразок читання дорослим;
  • Підказування потрібної інтонації;
  • Вигадування випадку із життя дитини схожого на описовий твір.

Десять порад до вивчення з дітьми фольклору.

1. Використовуйте фольклор, коли дитина перебуває в гарному настрої.

2. Вивчаючи малі художні жанри вважайте на темперамент дитини.

3. Не фіксуйте увагу на тому, що не виходить при заучуванні напам’ять.

При вивченні малих художніх жанрів, підбадьорюйте, поверніться до більш простого матеріалу.

5. Малі художні жанри промовляйте веселим тоном.

6. Вчіть фольклор разом.

7. Пояснюйте повсякчас, що гарне мовлення – це вміння спілкуватися.

8. Якомога частіше в своїй розмові вживайте фольклор (прислів’я, приказки, потішки, забавлянки).

9. Не нарікайте на відмову дитиною вивчення фольклору.

10. Плекайте любов та інтерес до фольклору.

Практичні поради,щодо заучування фольклорних творів.

Найчастіше в своїй роботі я використовую метод мнемотехніка та ейдетики. Оскільки ці два методи полегшують процес запам’ятовування малих художніх жанрів.

Види мнемотехніки,які я використовую у своїй роботі по вивченню малих художніх жанрів.

Мнемоквадрат – окремий схематичний малюнок з певною інформацією.

Мнемодоріжка або мнемо ланцюжок – це таблиця з чотирьох або більше квадратів, розміщених лінійно.

Мнемотаблиці – це схема, що  складається з квадратів, кількість яких залежить від віку дитини.