Любаненко Ірина Сергіївна

Вчитель-логопед: Любаненко Ірина Сергіївна

Освіта :Уманський держанвий педагогічний університет                                                                                            ім. П. Тичини, 2016р                                                                                                                                    Корекційна освіта, логопед

Кредо: "Мети досягає той, хто її прагне"

Тема над якою поглиблено працює: «Профілактика дисграфії у дошкільників»

Весь період розвитку мовлення у дитини відбувається за певними закономірностями, при цьому кожен наступний етап базується на сформованому попередньому. Слід наголосити саме на важливості раннього виявлення передумов для виникнення дисграфії та дислексії у дошкільників.

Маючи таке порушення, як загальне недорозвинення мовлення, дітям буде важко впоратись зі шкільною програмою. До ранньої профілактики дисграфії та дислексії відносяться цілеспрямований розвиток психічних процесів та всіх компонентів мовленнєвої системи. Для цього використовую наступне:

1. Формування правильної звуковимови, уточнення артикуляції звуків.
  2. Розвиток фонематичного слуху, фонематичного аналізу та синтезу, фонематичних уявлень.
  3. Розширення та збагачення словника.
  4. Формування зв’язного мовлення: дитина має володіти навичками переказу (детальний, вибірковий, короткий), складання розповіді за сюжетною картинкою та за серією сюжетних картинок, за поданим початком чи кінцем.
  5. Розвиток мислення, пам'яті, слухової та зорової уваги
  6. Розвиток просторово-часового орієнтування, просторового гносизу та праксису,орієнтування у будові свого тіла, на просторі, на площині.
  7. Розвиток дрібної моторики рук з використанням масажу та самомасажу, пальчикових ігор, штриховок, трафаретів, робота з ножицями, пластиліном тощо.
  8. Розвиток тактильних відчуттів: за допомогою дермолексії проводять профілактичну роботу по попередженню дислексії та дисграфії (впізнати, яку букву «написали» на спині, на руці, у повітрі рукою дитини, впізнати букву на дотик тощо.
  9. Розширення «кута зору» дитини.
  10. Підготовка до навчання грамоти: знайомство з основними поняттями (речення, слово, склад, буква, звук), складання схем та інше.