Казначей Кароліна Володимирівна

Казначей  Кароліна  Володимирівна

Освіта: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2016 р.

Спеціальність: Олігофренопедагог, логопед

Графік роботи: понеділок-п’ятниця 08:00 – 12:00

Тема над якою поглиблено працюю: «Планування роботи з дошкільниками із ЗНМ ІІ рівня»

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РОБОТУ ВЧИТЕЛЯ-ЛОГОПЕДА ТА ЛОГОПЕДИЧНІ ГРУПИ

Коли слід звертатись до логопеда:

• якщо у дитини не з’явилось мовлення до 2 років  або словник налічує не більше 10 слів;
  • коли дитина в 4 роки не вимовляє або неправильно вимовляє звуки;
  • коли дитина повторює перші звуки, склади багато разів (заїкається);
  • якщо дитина не запам’ятовує віршики, не може переказати казку, порушує структуру слів.

Що необхідно знати про групи для дітей з вадами мовлення в дошкільних закладах:

1. Групи для дітей з вадами мовлення (логопедичні групи) при  дошкільних навчальних закладах  створюються органами державного  управління  освітою.
  2.  В логопедичні групи зараховуються діти 4-5  річного віку, які мають різні відхилення мовленнєвого розвитку, виявлені логопедом.
  3. Обстеження дітей для зарахування дітей в логопедичні групи проводиться такими спеціалістами: педіатром, отоларингологом, неврологом, психіатром, офтальмологом, хірургом (в разі потреби), логопедом, психологом.
  4. Медичні висновки подаються на розгляд до інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) для вивчення даних, яка направляє в логопедичні групи відповідно до діагнозу.

Висновок ІРЦ – це основний документ, на підставі якого, дитина направляєтьсяв логопедичну групу дошкільного навчального закладу системи освіти чи заклад соціального захисту.

Завдання вчителя - логопеда в дошкільному  навчальному закладі:

• усунення різних мовленнєвих порушень дітей;
  • створення єдиного корекційно - навчального простору;
  • інтегрування зусиль педагогів, дітей та батьків з метою корекції мовленнєвих порушень;
  • створення  предметно-розвивального середовища, яке стимулює мовленнєвий і особистісний розвиток дитини.

Завдання логопедичної роботи з дітьми дошкільного віку, що мають недоліки мовленнєвого розвитку:

• розвиток рухливості органів артикуляційного апарату;
  • розвиток фонематичних процесів;
  • розвиток дрібної моторики;
  • усунення вад звуковимови;
  • збагачення словникового запасу;
  • вдосконалення граматичної сторони мовлення;
  • підготовка до навчання грамоти.

Форми роботи:

• індивідуальні логопедичні заняття;
  • групова та індивідуальна робота з дітьми.

Форми взаємодії з батьками:

1. Батьківські збори. Проводяться у вересні, січні, травні. На зборах вчитель-логопед знайомить батьків з нормативними документами, програмами, з досягненнями дітей та труднощами у корекційному процесі.
  2.  Індивідуальні консультації вчителя-логопеда. В ході , яких батькам надаються індивідуальні поради щодо поліпшення мови або розвитку пізнавальних (психічних) процесів дитини.
  3. Поради логопеда в інформаційному осередку логопедичного кабінету та логопедичних груп,  які складаються з різноманітних професійних консультацій, порад, рекомендацій з матеріалів для практичного використання вдома та під час занять з дітьми.
  4. Анкетування батьків дозволяє уточнити стан їх зацікавленості у розвитку дитини, визначити їх потреби, з'ясувати чи задоволені вони корекційним процесом.
  5. "Домашні логопедичні зошити", які складені для індивідуальної роботи з дітьми. Вони допомагають батькам закріпити набуті дитиною мовні навички та вміння. А логопеду здійснити аналіз розвитку кожної дитини і налагодити тісний взаємозв'язок між учасниками корекційного процесу.

ПІДВИЩЕННЯ ФАХОВОЇ МАЙСТАРНОСТІ ПЕДАГОГА

Відвідування вчителем-логопедом:

ІІ  та ІІІ Всеуркаїнську науково-практичну конеренцію «Іноваційні підходи в освіті дітей із ООП», «46=47. Арифметика перспектив для дітей з синдромом Дауна», «Рання допомога дітям із ООп та їх родинам»;

семінари «Психолого-педагогічний супровід дитини з труднощами в навчанні в інклюзивному освітньому просторі», «Сучасна діагностика та розвиток мовлення у дітей з РАС», «Сенсорна інтеграція дітей з мовленнєвими порушеннями», Фестиваль практичної логопедії, брала участь у V міжнародному конгресі із спеціальної педагогіки, психології та реабілітації;

Пройшла навчання з напрямку  «Логопедичний масаж».

Також підвищую фаховий рівень очно та дистанційно з КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»