Рада по харчуваню

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)

№60 «ягідка» комбінованого типу

вул. А.Матвієнка, 53, м. Кропивницький, 25015, тел. +380968596226

Е-mail: [email protected] код в ЄДРПОУ 32718823

Н А К А З

від «31» серпня 2023р.                                                                                            № 130/о

Про створення Ради по харчуванню та комісії з

бракеражу продуктів харчування та промислової

сировини в ДНЗ №60 «Ягідка»

Відповідно до наказу управління освіти Міської ради м. Кропивницького від 24.08.2023 року № 506/о «Про організацію харчування дітей в закладах освіти на 2023/2024н.р.», Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 року № 305 «Про затвердження норм  та Порядку організації харчування закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», з метою здійснення контролю за роботою харчоблоку та організацією повноцінного, якісного харчування та забезпечення ефективного оцінювання якості продуктів харчування і продовольчої сировини, які постачають до закладу дошкільної освіти

НАКАЗУЮ:

1. Створити та затвердити Раду по харчуванню у складі:

Голова Ради: директор – Ірина БУРЛАКА

Члени Ради: сестра медична старшаВіта ЗІНЧЕНКО,

представник  ПК - вихователь – Тетяна МАЛИХІНА,

вихователь-методист –Людмила ПРАВДА,

представники батьківської громади

1. Голові Ради по харчуванню:
  1. 1.Здійснювати роботу відповідно до Положення про Раду по харчуванню.
  2. 2.До 01.09.2023 року скласти і затвердити план роботи щодо контролю за організацією харчування дітей на 2023-2023 н.р.
  3. 3.На першому засіданні Ради по харчуванню, розподілити обов’язки між її членами.
  4. 4.Не рідше одного разу на місяць проводити перевірки на харчоблоці закладу щодо дотримання норм закладки та виходу готової продукції
  1. Обов’язки щодо загального управління роботою Ради по харчуванню і контролю за нею покласти на вихователя-методиста Людмилу ПРАВДУ
  2. Створити та затвердити комісію з бракеражу продуктів харчування і промислової сировини у складі:

Голова комісії – сестра медична старша Віта ЗІНЧЕНКО;

Члени комісії   – шеф-кухар ЛюбовГАЛЕНКО;

комірник Марія ПРОКОПОВА

1. Комісії з бракеражу продуктів харчування і промислової сировини працювати відповідно до Положення про комісію з бракеражу продуктів харчування і промислової сировини затверджену наказом від 28.08.2021р. №117/о.
  2. Сестрі медичній старшій віті ЗІНЧЕНКО, комірнику Марії ПРОКОПОВІЙ:
  1. Проводити оцінювання продуктів харчування і продовольчої сировини, які постачаються до дошкільного навчального закладу за зовнішнім виглядом, запахом, смаком, кольором, консистенцією тощо.

Постійно.

1. Приймати продукти харчування і продовольчу сировину за наявності супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність і якість.

Постійно.

1. Комісії з бракеражу продуктів харчування і промислової сировини:
  1. У разі виявлення недоброякісного продукту чи продовольчої сировини складати акт бракеражу продуктів харчування і продовольчої сировини в трьох примірниках із залученням представників від постачальної організації.

У день виявлення.

1. Подавати акт бракеражу продуктів харчування і продовольчої сировини на затвердження завідувачу дошкільного навчального закладу.

У день виявлення недоброякісного продукту чи продовольчої сировини.

1. Повертати постачальнику недоброякісні продукти разом з актом бракеражу продуктів харчування і продовольчої сировини, що підтверджує недоброякісність.

У день складання акту.

1. У разі виявлення нестачі або надлишку продуктів під час прийому складати акт приймання продуктів харчування і продовольчої сировини у двох примірниках та подавати на затвердження директору ДНЗ.

У день виявлення.

1. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на себе.

Директор                                                  Ірина БУРЛАКА

07 березня 2024р. Радою по харчуванню було проведено позапланову перевірку стану організації харчування

Під час перевірки було перевірено ведення документації, наявність супроводжуючої документації на продукти,

Якість продуктів та умови зберігання у коморі

про роботу ради по організації харчування дошкільників

в ДНЗ №60 «Ягідка» за 2023р.

У дошкільному закладі на постійній основі створена комісія, до складу якої входить адміністрація закладу, працівники та представники батьківського активу. Щороку склад комісії затверджується керівником. Також затверджується план роботи Ради по харчуванню на рік.

На початку року члени Ради взяли участь у розробці примірного меню харчування дітей в зимовий, весняний, осінній  та літній періоди та у розробці картотеки дитячих страв у відповідності до примірного меню.

У відповідності до річного плану було проведено 10 щомісячних перевірок стану харчування та продовольчої сировини, та 2 позапланові

Комісія з бракеражу продуктів харчування та продовольчої сировини провела 2 перевірки по контрольній очистці овочів (картоплі та капусти) і встановила відсоток відходів. До кожної з перевірок був складений акт.

Щокварталу проводилися засідання Ради , на яких розглядались питання щодо стану харчування у закладі, стану приміщень, стану зберігання продуктів, їх доставки, тощо. Складено відповідні протоколи.

Було здійснено рейдові перевірки адміністрації з питань харчування дітей.

Питання організації харчування дітей були винесені на педагогічну раду та виробничу нараду.

Щоквартально розслідувалися проблемні питання та вживалися відповідні заходи для поліпшення організації харчування дітей дошкільного закладу.

Гарний апетит у дошкільнят - показник  смакових якостей страв та правильно організованого харчування